informacje

26. IV. 2022 – 2 lata temu zmarł JE x. bp D.Dolan

informacje

Biskup sedewakantystyczny Daniel Lytle Dolan, wieloletni proboszcz kościoła św. Gertrudy Wielkiej w West Chester w stanie Ohio, zmarł nagle w święto Matki Bożej Dobrej Rady, 26 kwietnia 2022 roku. Miał 70 lat. Biskup Dolan, pochodzący z Michigan, został wyświęcony na kapłana przez arcybiskupa Marcela Lefebvre’a w 1976 roku. Został konsekrowany na biskupa 30 listopada 1993 r. przez bp. Marka Pivarunasa ze Zgromadzenia Maryi Niepokalanej Królowej (CMRI) w linii bp Pierre-Martin Martin Ngô Đình Thục.

Przez wiele lat Bp Dolan pracował u boku ks. Antoniego Cekady, który zmarł w 2020 r., w rejonie Greater Cincinnati. Podczas gdy x. Cekada był płodnym pisarzem, bp Dolan skupił się na głoszeniu kazań +

Chociaż pierwotnie należał do Bractwa Świętego Piusa X, ks. Daniel Dolan był jednym z „Dziewięciu”, którzy zostali słynnie wydaleni przez abpa Lefebvre’a w 1983 roku, wraz z innymi znanymi nazwiskami, takimi jak Księża: Donald Sanborn, William Jenkins, Antoni Cekada, Clarence Kelly i inni.

Każda śmierć jest ważnym przypomnieniem, że pewnego dnia Bóg wezwie nas również na sąd i może to nastąpić wcześniej, niż nam się wydaje (zob. 1 Tes 5:2). Módlmy się o spokój duszy biskupa Dolana.

Réquiem aetérnam dona ei, Dómine, et lux perpétua lúceat ei. Requiéscat in Pace. Amen